Nordic walking

 

 

fot.J.KiebleszOferujemy Państwu wypożyczalnię kijków nordic walking, a także organizację „wypraw zdrowotnych” szlakami Beskidów pod opieką licencjonowanego przewodnika (grupy 8-10 osób). W naszej wypożyczalni istnieje możliwość zakupu map i przewodników górskich, które ułatwią Państwu wycieczki w Tyliczu i okolicach. 

Nordic walking - aktywny wypoczynek dla każdego

Nordic Walking jest formą aktywności, która cieszy się coraz większym powodzeniem wśród sportów  rekreacyjnych XXI wieku. Angażując  do wysiłku większość mięśni naszego ciała pomaga zrzucić zbędne kilogramy, a tym samym poprawić kondycję, lepsze samopoczucie, oraz poprawić funkcjonowanie układu oddechowego i naczyniowego, znacznie zwiększając pobór tlenu.

Ogromna dostępność i łatwość wykonywania treningu z kijkami stwarza idealne warunki do skorzystania z tego typu aktywności dla osób w każdym wieku i o różnych możliwościach fizycznych. Wyróżniamy 3 poziomy zaawansowania nordic walking.

  • Pierwszy etap – zdrowotny

Trening nie jest intensywny, dzięki czemu sprawia nam przyjemność i satysfakcję. Ponadto jest idealny dla ludzi przechodzących rehabilitację oraz tych, którzy chcą poprawić ogólną sprawność fizyczną.

  • Drugi etap – ćwiczenia w stylu fitness

Trening bardziej urozmaicony, kształcący wytrzymałość, w którym bardzo ważna jest częstotliwość i systematyczność marszu.

  • Trzeci etap – sportowy

Ten typ treningu wprowadza bieganie, skoki, jazda na rolkach, ćwiczenia wysiłkowe szczególnie wzmacniające górne partie ciała. Na tym poziomie ćwiczy się w sposób wyczerpujący.

 

fot.J.KiebleszPrawidłowa technika Nordic Walking łączy w sobie tradycyjny, szybki spacer oraz ruchy jazdy na nartach biegowych. Odpychając się od podłoża specjalnymi kijkami  maszerujemy do wyznaczonego sobie celu, dostosowując tempo oraz odległość do naszych możliwości. Przygodę z chodzeniem warto rozpocząć pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który zapewni nam bezpieczeństwo, poprawi sylwetkę i zwróci uwagę na poprawność wykonywania ruchów oraz pomoże dobrać odpowiedni sprzęt.

Gdy po raz pierwszy wybierzemy się w drogę, kijki mogą nam luźno zwisać do podłoża, ręce powinny być wyprostowane. W takiej pozycji wyczuwamy rytm marszu i dołączamy do pracy kijki. Prawidłowy krok powinien być zharmonizowany  z odepchnięciem kijkami. Ręce luźno opieramy na paskach kijków.

Podczas wbijania kijków, pracują mięśnie kończyn górnych i dolnych, a także kręgosłup, tak ważny szczególnie  dla osób pacujących za biurkiem.  Znajdzie się coś również dla kobiet narzekających na bóle głowy. Nordic Walking świetnie się do tego nadaje. To również doskonały pomysł dla ludzi po zawałach i operacjach oraz chorujących na choroby przewlekłe.

Istotną rolę odgrywa w tym przypadku dobry sprzęt. Oprócz wspomnianych kijków mamy tutaj na myśli odpowiednie buty, lekkie ubranie wykonane z materiałów dostosowanych do takiego wysiłku. Oferta gadżetów jest również bardzo szeroka. Do wyboru są m.in. pojemniki na wodę, pasy do mocowania bidonu,  krokomierze, rękawiczki czy też specjalne plecaki.

fot.J.KiebleszSzlaki Beskidu Sądeckiego, przede wszystkim Krynica-Zdrój i okolice o każdej porze roku są doskonale przygotowane do uprawiania Nordic Walkingu oraz wszelkich jego odmian w postaci tras narciarstwa biegowego, a także dróg otulonych lasami do jazdy na rolkach. W naszym zakątku na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i dzięki temu będzie zyskiwał korzyści dla swojego organizmu. A jest on przecież jeden…

Galeria zdjęć:

 

nordic walking widokiwycieczki piesze

Wypożyczalnia kijów nordic walking:

Tylicz, ul. Pułaskiego 15 D

Organizacja wypraw zdrowotnych:

tel. 512-121-500

Zapraszamy