Tylicz - wypoczynek dla rodzin z dziećmi

Tylicz - znakomite miejsce dla rodzin z dziećmi

Tylicz to malownicza miejscowość położona na granicy Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego w urokliwej dolinie rzeki Muszynki. Niezwykłe walory przyrodnicze, krystalicznie czysta woda, górskie powietrze, cisza i spokój to tylko kilka atutów  dla wypoczynku z dziećmi.

Tylicz leży tuż przy Krynicy-Zdrój -perle polskich uzdrowisk. Do niedawna jeszcze kojarzył się turystom z miejscem tanich agroturystycznych kwater. Obecnie to szybko rozwijająca się turystyczna miejscowość  na Sądecczyźnie, która rozbudowuje się  z myślą o turystyce aktywnej i tej skupionej na rodzinach z małymi dziećmi.

Tylicz dla rodzin z dziećmi

Piesze wędrówki i spacery do źródełek wód mineralnych

Szlaki turystyczne, ścieżki zdrowia i trasy rowerowe dają możliwość wędrówek razem z dziećmi . W Tyliczu ciekawe i pełne wrażeń mogą być piesze wycieczki do źródeł wód mineralnych. Największym Źródłem jest Zdrój Główny-Tyliczanka z pijalnią wody i małym Parkiem Zdrojowym. Jest to ciekawa wycieczka szczególnie dla dzieci, ponieważ w Zdrojowym Parku znajduje się drewniany, rozbudowany bardzo oryginalny plac zabaw.
Kolejnym ciekawym miejscem jest wycieczka do Źródła Wędrowców i Źródła Sychowne, które połączone są ze ścieżką przyrodniczą „Na Rakowsku”. Atrakcją podczas tych wycieczek są liczne tablice przyrodniczo-informacyjne, a także piękne panoramy Beskidu Niskiego. Na większości tras można spacerować z wózkiem, a wybierając trudniejsze tereny, w Tyliczu można skorzystać z wypożyczalni nosideł turystycznych- to rozwiązanie zdecydowanie ułatwia górskie wędrówki z małymi dziećmi. Tylicz dla rodzin z dziećmi
Inną atrakcją przyrodniczą jest Mofeta Tylicz- miejsce „ gdzie oddycha piekło” wg. historii naszych przodków. Naprawdę jest to miejsce gdzie ze szczelin skalnych wydobywa się CO2 i w połączeniu z wodą sprawia wrażenie wiecznie gotującej się wody źródlanej. Do Mofety można się wybrać o każdej porze roku, a dodatkową atrakcją znajdującą się blisko tego zjawiska jest ośrodek wypoczynkowy "Domki w Lesie".

Gospodarstwa rolne i zwierzęta domowe

Bardzo ciekawym miejscem dla rodzin z dziećmi jest stadnina koni w Tyliczu z dużym gospodarstwem rolnym - Farma LaMa. Oprócz zajęć dla najmłodszych i jazdy na kucykach, można tam zobaczyć mini-zoo, stworzone właśnie z myślą o najmłodszych, a w nim m. in. gęsi, kury, owce, kozy i wiele innych zwierząt z gospodarstwa wiejskiego. Na miejscu można także skosztować  i zakupić wiele  smacznych  przetworów Farmy takich jak: sery kozie, mleko, jajka i inne bezcenne produkty.
Po zakończeniu zwiedzania można zamówić bryczkę i wybrać się w niezapomnianą podróż podziwiając uroki okolicy.

Tylicz dla rodzin z dziećmi Tylicz dla rodzin z dziećmi

Aktywnie i przyjemnie

W Tyliczu jest jeszcze sporo innych udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi.

Jedną z nich jestTylicz dla rodzin z dziećmi na pewno wypożyczalnia rowerów górskich, a w niej specjalne rowery dla dzieci z pełnym wyposażeniem ( odblaskową kamizelką, kaskiem, opaskami na nogi itp) Dla tych najmłodszych, którzy jeszcze nie potrafią samodzielnie jeździć na rowerze, wypożyczalnia w Tyliczu oferuje specjalne foteliki, montowane do roweru rodzica.

Dla sympatyków pieszych wędrówek Tylicz proponuje także wypożyczalnię nosideł turystycznych dla dzieci. Dzięki nosidłom, rodzice nie muszą się denerwować jaka wybrać trasę i czy w trakcie wyprawy nie zmieni się pogoda. Nosidła posiadają atesty i są wyposażone w wiele nowoczesnych udogodnień t.j daszki przeciwsłoneczne, peleryny przeciwdeszczowe, kieszenie i schowki na najbardziej potrzebne rzeczy.

Dla większych dzieciaków w wieku 6-15 lat  ciekawą atrakcją jest profesjonalny tor gokartowy, który znajduje się na terenie obiektów sportowych w Tyliczu. Jest to bezpieczna zabawa z nutką adrenaliny, zarówno dla dzieci, ale także rodziców. Oczywiście do każdego samochodu należy dopasować bezpieczny kask i dostosować się do zaleceń właściciela toru, żeby zabawa była bezpieczna.

Tylicz to również doskonałe miejsce, aby wypoczywać wsród ciszy i zieleni, ale również świetna baza wypadowa do pobliskich miejscowości i atrakcji. Do Krynicy Zdrój jest zaledwie 7 km, a tam polecamy dla aktywnych ofertę Krynickiego Parku Linowego, wyprawę na Górę Parkową i Jaworzynę Krynicką. Koniecznie trzeba odwiedzić deptak i poznać smak wód mineralnych z których słynie uzdrowisko, a przy okazji warto zajrzeć do księgarni dziecięcej "Drzewiec".

wakacje z dzieckiem w górach wakacje z dzieckiem w górach

Baza noclegowa

Największym jednak atutem wypoczynku z małymi dziećmi jest oferta pobytu w tylickich pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych i gospodarstwach agroturystycznych. Większość obiektów  pomyślało o najmłodszych. Place zabaw, bawialnie, zorganizowane zajęcia dla maluchów,  to tylko niektóre udogodnienia dla dzieci, ale chyba bardziej dla rodziców, którzy mogą naprawdę wypocząć widząc swoje pociechy zadowolone i uśmiechnięte.

wakacje z dzieckiem w górach stadnina koni farma lama  wakacje z dzieckiem w górach tylicz basen

Zapraszamy do Tylicza wszystkie rodziny z dziećmi