Wieża widokowa w Krynicy

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju to pierwsza w Polsce, a jedna z nielicznych w Europie atrakcja turystyczna w koronach drzew. Konstrukcja budowana jest z drzewa akacjowego na szczycie  Stacji Narciarskiej Słotwiny Arena  na wysokości 896 m. n. p. m. Drewniana ścieżka prowadzi do wieży, która wznosi się w koronach drzew wśród pasma gór Jaworzyny Krynickiej.

wieża widokowa Krynica

Konstruktorzy podczas budowy zastosowali drewno robinii akacjowej, co oprócz solidnej i trwałej konstrukcji dało także niezwykły efekt wizualny. Łączna długość ścieżki wynosi 1030 metrów, a podczas spaceru turyści będą mogli poznawać historię regionu i podziwiać piękno otaczającego ich Beskidu.

Największą jednak atrakcją dla dzieci będzie mierząca ponad 60 metrów zjeżdżalnia i instalacje edukacyjne, dzięki którym najmłodsi będą mogli poznać przyrodę Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego. Na wieżę turyści będą mogli się dostać nowoczesną 6-cio osobową koleją krzesełkową, która jest dostępna dla zwiedzających turystów zarówno zimą jak i latem.

Planowane otwarcie wieży przewidziano na sierpień tego roku. Atrakcja ta ubogaci ofertę wakacyjnego wypoczynku z dziećmi w naszym regionie.

wieża widokowa Krynica wieża widokowa Krynica wieża widokowa Krynica wieża widokowa Krynica

 

Szczegółowe informacje i kontakt :

e-mail: kontakt@wiezawidokowa.pl

tel. 512 409 908  / 18 471 57 17

www.wiezawidokowa.pl