Wycieczki rowerowe

Na życzenie klienta organizujemy wycieczki rowerowe szlakami Beskidów (min 8-10 osób) o zróżnicowanym poziomie trudności z dużą ilością niezapomnianych wrażeń, połączonych z odpowiednią dawką ruchu.

 

Poniżej przedstawiamy przykładowe propozycje wycieczek rowerowych:

 

Nazwa: ROWEROWA WYCIECZKA SZLAKIEM ŁEMKÓW

Miejsce wyjazdu: Tylicz, ul. Konf. Barskich 2a (obok cerkwi)
Czas wyjazdu: 9.00-13.30
Przebieg trasy: Krynica/Roma/Tylicz/Mochnaczka/Izby/Bieliczna/Jakubik/Krynica
Cel wyjazdu: Zwiedzanie ruin wioski Łemkowskiej
Długość trasy: ok. 20-27 km
Stopień trudności: Trasa umiarkowanie ŁATWA

Opis: Rowerowa wycieczka szlakiem Łemków to piękna i niezwykła przygoda, gdzie obok sporej ilości ruchu można zobaczyć ruiny opuszczonej wioski Łemkowskiej w najpiękniejszej dolinie w Polsce z daleka od samochodów, hoteli, czy jakiejkolwiek cywilizacji. Bieliczna, bo o niej mowa, skrywa przed nami największe tajemnice historii, a malutka opuszczona cerkiew zdobi ją w sposób nieopisany. Bieliczna to dolina u podnóża największej góry w okolicy tj. Góry Lackowa i chociaż widok ten rozpościera się każdego zakątka Tylicza, to jednak nie każdy może zobaczyć ją z drugiej strony.

 

 


 

Nazwa: POZNAJ HISTORIĘ TYLICZA... I PRAWDZIWE PIĘKNO NATURY

Miejsce wyjazdu: Tylicz, ul. Konf. Barskich 2a (obok cerkwi)
Czas wyjazdu: 9.00-13.30
Przebieg trasy: Krynica/Jakubik/Mochnaczka/Tylicz/Roma/Krynica
Cel wyjazdu: Zwiedzanie ekologicznej farmy Lama, czas wolny przy źródełku „szczawy”
Długość trasy: ok. 22-25 km
Stopień trudności: Trasa umiarkowanie ŁATWA

Opis: Poznaj historię Tylicza i prawdziwe piękno natury, to kolejna niezapomniana przygoda. Tym razem celem wycieczki są ważne miejsca historyczne połączone z pięknem naturalnego krajobrazu. Zabytkowy rynek pokryty starym kamieniem z pięknym zabytkowym Kościołem, okopy Konfederacji Barskiej czy liczne dowody wysiedleń Łemków, to tylko oddech w historii regionu. W połączeniu z pięknem naturalnego krajobrazu dostarczą Nam niezapomnianych wspomnień. W trakcie wycieczki odwiedzimy farmę Lama, jedną z bardziej ekologicznych farm w tej części Polski. Wycieczkę kończy wizyta na terenie malowniczego źródełka wody mineralnej wypływającej ze skały, gdzie po trudach wyprawy można się nią rozkoszować do woli.

 

  

 


 

Nazwa: ROWEROWA WYCIECZKA NA „JAWORZYNĘ KRYNICKĄ”

Miejsce wyjazdu: Tylicz, ul. Konf. Barskich 2a (obok cerkwi)
Czas wyjazdu: 9.00-14.30
Przebieg trasy: Tylicz/Powroźnik/Krynica/Jaworzyna Szczyt/Powrót
Cel wyjazdu: Wyjazd kolejką gondolową na szczyt Jaworzyny Krynickiej
Długość trasy: ok. 28-35 km
Stopień trudności: Trasa umiarkowana

Opis: Wyprawa na „Jaworzynę Krynicką” skierowana jest do rowerzystów, którzy wysoko stawiają poprzeczkę i oczekują mocnych i niezapomnianych wrażeń. Rozpoczyna się w Tyliczu i biegnie malowniczą doliną wzdłuż rzeki do Powroźnika, gdzie czeka na nas najstarsza cerkiew w regionie. Następnie od strony Krynicy Dolnej włączamy się w ruch biegnący bezpośrednio pod dolną stację Kolejki . Celem wyprawy jest wjazd Gondolą na szczyt Jaworzyny i niezapomniane spojrzenie na Tatry z tarasu widokowego, a także gościna w karczmach na szczycie Góry. Następnie zjazd w dół szlakami i powrót równie pięknymi zakątkami w zależności od kondycji i zapasu energii przez uczestników.

 


Nazwa: ROWEROWA WYCIECZKA NA GÓRĘ PARKOWĄ

Miejsce wyjazdu: Tylicz, ul. Konf. Barskich 2a (obok cerkwi)
Czas wyjazdu: 9.00-13.30
Przebieg trasy: Tylicz/Mochnaczka/Jakubik/Krynica/Góra Parkowa/Tylicz
Cel wyjazdu: Rajskie zjeżdżalnie na Górze Parkowej
Długość trasy: ok. 27 km
Stopień trudności: Trasa umiarkowanie ŁATWA

Opis: Rowerowa wycieczka na Górę Parkową. Wycieczka niezwykle interesująca, ponieważ odwiedza kilka miejscowości tj. Tylicz/Mochnaczkę/Jakubik/Krynicę i daje ogromną satysfakcję, bo gdy wszyscy odwiedzają Górę Parkową dzięki kolei linowej, myzdobywamy Ją na rowerze szlakiem łatwym i przyjemnym. Na miejscu czeka na nas stylowa karczma U Babci Maliny, a dla najmłodszych Rajskie Ślizgawki, ale najważniejszy jest ten widok i panorama rozciągająca się ze szczytu Góry, którą trudno opisać słowami. Powrót do Tylicza biegnie malowniczą trasą otoczoną gęstym lasem, gdzie często można spotkać amatorów pieszych bądź rowerowych wycieczek.

autor : Jerzy Karakuła ( wypożyczalnia rowerów w Tyliczu)