Tenis ziemny

W osadzie Turystycznej Domki w Lesie w Tyliczu znajduje się  kort do tenisa ziemnego z nawierzchnią ceglaną. Jest to pełnowymiarowy, profesjonalny kort zaróno do gry singlowej jak też deblowej. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia rakiet do tenisa, piłek o różnym stopniu twardości i innych przyborów potrzebnych do treningu indywidualnego i grupowego.

Prowadzimy również zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci w różnym wieku i o różnych umiejętnościach.Szczegółowe informajcje znajdują się pod numerem telefonu : 512 121 500

Kort do Tenisa Tylicz Domki w lesie

Tenis Tylicz Tenis Tylicz

 

Swoją przygodę z tenisem ziemnym możemy rozpocząć w każdym wieku.  Zapewnia on oprócz sportowej rywalizacji, ogromną ilość relaksu oraz utrzymanie organizmu w  świetnej kondycji. Do uprawiania tego sportu wystarczą jedynie wygodne buty, sportowe ubranie i co najważniejsze: rakieta dobrana do naszych potrzeb i sylwetki. W ten sposób będziemy czerpać z zabawy maksimum zadowolenia, a nasze ciało osiągnie lub też powróci do odpowiedniej kondycji.

Zalet gry w tenisa jest bardzo wiele, począwszy od zwiększenia wydolności, zmniejszenia ilości cukrów w organizmie skończywszy na opóźnieniu efektów starzenia i zmniejszeniu ryzyka zachorowań na raka. Prawdziwe piętno tenis może odbić jednak na naszych najmłodszych pociechach. Na początku ich przygody ze sportem tenis poprawi koordynację ruchową, usamodzielni, ukształtuje charakter (w głównej mierze jest to sport indywidualny) oraz zdyscyplinuje i nauczy uczciwej rywalizacji.

Tenis ziemny Kort Tylicz Tenis ziemny Kort Tylicz

Jak widać korzyści jest tak wiele, że nie trzeba będzie specjalnie zachęcać do zabawy w tenis ziemny.  Ponadto ważną informacją dla ludzi, którzy chcą zrzucić parę kilogramów jest fakt, że w czasie godzinnego meczu tenisowego można stracić  od 400 do 600 kalorii. Warto więc czasem zamienić godzinę zumby czy spinningu na rywalizację z przyjacielem na korcie.

Jednak jak to w życiu bywa i w tym przypadku narażeni jesteśmy na schody. Mamy tutaj na myśli nieprawidłowe przyzwyczajenia, których człowiek uczy się, gdy samodzielnie rozpoczyna grę. Żeby im zapobiec zapamiętajmy kilka prostych zasad, które znacznie pomagam nam na samym początku rywalizacji.  Pamiętajmy, żeby nie wymagać od siebie zbyt wiele, to naprawdę pracochłonne! Po drugie koncentrujmy się na technice, ucząc się jednocześnie prostych uderzeń. Po trzecie zwróćmy uwagę na pracę nóg oraz psychiczny aspekt sportu, a więc: cierpliwość, bez której próżno będzie nam szukać dobrej gry nawet na amatorskim poziomie. Tenis wymaga dużej systematyczności. Naprawdę warto skorzystać z porad wykwalifikowanego instruktora.

W naszym regionie istnieje Krynicki Klub Tenisowy, który prowadzi zajęcia na kortach  MOSiR-u. Zarówno dla osób początkujących jak też bardziej wymagających, grających już tenisistów. Ponadto w okolicach znajdują się dobrze funkcjonujące orliki, a także pensjonaty i domy wczasowe mające w wyposażeniu boiska nadające się do uprawiania tenisa ziemnego.

 

 

Galeria zdjęć:

Tenis dla dzieci Tylicz Tenis dla dzieci Tylicz Kort Tenis dla dzieci Tylicz Tenis dla dzieci Tylicz tenis ziemny z dzieckiem