Trasa biegowa w Tyliczu

Trasa biegowa w Tyliczu - Domki w lesie

Długość trasy: 2 km

Stopień trudności: trasa dla początkujących i  średniozaawansowanych

Dodatkowo: polana dla stawiającyh pierwsze kroki

trasa biegowa tylicz

 

Zapraszamy do korzystania z trasy narciarstwa biegowego do Tylicza. Malownicze krajobrazy, spokój i cisza to tylko kilka atutów narciarstwa biegowego. Trasa biegowa w Domkach w lesie o długości 2 km dedykowana dla osób o średniozaawansowanym poziomie nauczania, a także dla osób, które stawiają pierwsze kroki w tej dyscyplinie.

trasa biegowa tylicz trasa biegowa tylicz

Zapraszamy do wypożyczalni nart biegowych przy ulicy Pułaskiego w Tyliczu (parking Master-ski)- oferujemy narty biegowe (marki Rossignol) i serwis, a także możliwość szkolenia dla biegaczy. W swojej ofercie posiadamy również buty i narty dla maluchów.

trasa biegowa tylicz trasa biegowa tylicz

Dla rodziców dodatkowym atutem jest Przedszkole Narciarskie - Akademia Kubusia, prowadzone na Stacji Naricarskiej Tylicz (300 m). Istnieje możliwośc zapisania dziecka do przedszkola narciarskiego, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku  w godiznach 10- 13.30 - ZOBACZ Akademia Kubusia w Tyliczu >>>

 

Trasy narciarstwa biegowego w Tyliczu znajdują się w Osadzie Turystycznej Domki w Lesie -w bliskiej odległości stacji narciarskiej Tylicz-Ski przy ul. Wolności - TRASA PŁATNA

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ ZE SPECJALNĄ OFERTĄ ZAJĘĆ BIEGOWYCH ZOBACZ >>>


Galeria zdjęć:

trasa biegowa tylicz trasa biegowa tylicz  trasa biegowa tylicz trasa biegowa tylicz trasa biegowa tylicz trasa biegowa tylicz

Rekreacyjne walory narciarstwa biegowego:

Biegi narciarskie są prostą, zdrową i szeroko dostępną formą ruchu. Uprawiać je można nie tylko na poziomie sportu wyczynowego.  Prostota tego ruchu powoduje, że mogą ja uprawiać ludzie w różnym wieku oraz różnym poziomie przygotowania kondycyjnego i sprawnościowego.

W okresie powszechnego w naszym kraju zainteresowania narciarstwem zjazdowym, warto zachęcać i propagować uprawianie narciarstwa biegowego, jako równie wartościowej formy spędzania czasu wolnego. Dodatkowym aspektem zachęcającym jest stosunkowo tańszy sprzęt biegowy oraz łatwiejsza technika jazdy i mniejsza urazowość. Tereny interesujące biegaczy są z reguły wolne od tłumów, w przeciwieństwie od obleganych stoków narciarskich, co pomaga głębszym obcowaniu z naturą.

Ponadto zwróćmy uwagę na korzyści biegu narciarskiego wpływające na nasze zdrowie. Biegając na nartach zwiększamy wydolność, która będzie miała konsekwencje w życiu codziennym. Wysiłek fizyczny wpływa również na regenerację tkanek, usprawnia przebieg transportu tlenu w organizmie, obniża poziom cholesterolu, zwiększa poziom składników mineralnych w kościach, co zapobiega osteoporozie. Ważne jest to zwłaszcza dla młodych adeptów biegania, wtedy bowiem kościec jest w budowie, natomiast w okresie późniejszym ćwiczenia spowalniają ubytki masy kośćca. Aktywność ruchowa związana z narciarstwem biegowym spowalnia proces starzenia się organizmu, a także zwiększa zdolność mięśni szkieletowych człowieka. Należy zaznaczyć, iż bieganie narciarskie prowadzi do spalania znacznej ilości kalorii w jednostce czasu. Ponadto wzmacniamy odporność immunologiczną organizmu, wpływamy na układ krążenia i sprawność psychofizyczną. Można zatem uznać, że to doskonały pomysł spełniający funkcję profilaktyki zdrowotnej.

 

autor: Paweł Kozub (instruktor narciarstwa biegowego)

Mapa trasy biegowej:

trasa biegowa

Wypożyczalnia JANÓWKA - narty biegowe marki Rossignol

Ul. Pułaskiego 15 D (przy parkingu Stacji Narciarskiej Master-ski)

33-383 Tylicz

tel. 512121500