Trasa biegowa w Tyliczu

Trasa biegowa w Tyliczu - Polana Syhła

Długość trasy: I wariant 2,5 km, II wariant - 4 km

Stopień trudności: trasa dla początkujących i  średniozaawansowanych

Dodatkowo: polana dla stawiającyh pierwsze kroki

trasa biegowa tylicz

 

Zapraszamy do korzystania z trasy narciarstwa biegowego do Tylicza. Malownicze krajobrazy, spokój i cisza to tylko kilka atutów narciarstwa biegowego. W Tyliczu oferujemy Państwu trasę biegową o długości 2,5 km a także wariant II - o długości 4 km. Trasy te są przeznaczone dla osób o średniozaawansowanym poziomie nauczania, a także dla osób, które stawiają pierwsze kroki w tej dyscyplinie.

trasa biegowa tylicz trasa biegowa tylicz

Na miejscu czekają na Państwa regularnie ratrakowane trasy z założonym śladem, parking dla samochodów osobowych i autokarów, nowoczesna wypożyczalnia nart biegowych (marki Rossignol) i serwis a także jedyna w regionie szkoła narciarska dla biegaczy. W swojej ofercie posiadamy również buty i narty dla maluchów.

trasa biegowa tylicz trasa biegowa tylicz

Dla rodziców dodatkowym atutem jest Przedszkole Narciarskie - Akademia Kubusia, prowadzone na pobliskiej Stacji Naricarskiej Tylicz (300 m). Istnieje możliwośc zapisania dziecka do przedszkola narciarskiego, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku  w godiznach 10- 13.30 - ZOBACZ Akademia Kubusia w Tyliczu >>>

Wzbogaciliśmy ofertę dla biegaczy - NOWOŚĆ - posiadamy autoryzowany serwis narciarski Toko w naszym ośrodku.

trasa biegowa tylicz trasa biegowa tylicz

Trasy narciarstwa biegowego w Tyliczu znajdują się w Osadzie Turystycznej Domki w Lesie -w bliskiej odległości stacji narciarskiej Tylicz-Ski przy ul. Wolności 1.

CENNIK:

Wejście na trasę biegową w Tyliczu - 10 zł/osoba (Dla narciarzy korzystających z usług wypożyczalni "Domki w lesie" wejście na trasę jest BEZPŁATNE)

Szczegółowe informacje znajdują się pod numerem telefonu +48 512-121-500

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ ZE SPECJALNĄ OFERTĄ ZAJĘĆ BIEGOWYCH ZOBACZ >>>


Galeria zdjęć:

trasa biegowa tylicz trasa biegowa tylicz  trasa biegowa tylicz trasa biegowa tylicz

trasa biegowa tylicz trasa biegowa tylicz trasa biegowa tylicz trasa biegowa tylicz

Rekreacyjne walory narciarstwa biegowego:

Biegi narciarskie są prostą, zdrową i szeroko dostępną formą ruchu. Uprawiać je można nie tylko na poziomie sportu wyczynowego.  Prostota tego ruchu powoduje, że mogą ja uprawiać ludzie w różnym wieku oraz różnym poziomie przygotowania kondycyjnego i sprawnościowego.

W okresie powszechnego w naszym kraju zainteresowania narciarstwem zjazdowym, warto zachęcać i propagować uprawianie narciarstwa biegowego, jako równie wartościowej formy spędzania czasu wolnego. Dodatkowym aspektem zachęcającym jest stosunkowo tańszy sprzęt biegowy oraz łatwiejsza technika jazdy i mniejsza urazowość. Tereny interesujące biegaczy są z reguły wolne od tłumów, w przeciwieństwie od obleganych stoków narciarskich, co pomaga głębszym obcowaniu z naturą.

Ponadto zwróćmy uwagę na korzyści biegu narciarskiego wpływające na nasze zdrowie. Biegając na nartach zwiększamy wydolność, która będzie miała konsekwencje w życiu codziennym. Wysiłek fizyczny wpływa również na regenerację tkanek, usprawnia przebieg transportu tlenu w organizmie, obniża poziom cholesterolu, zwiększa poziom składników mineralnych w kościach, co zapobiega osteoporozie. Ważne jest to zwłaszcza dla młodych adeptów biegania, wtedy bowiem kościec jest w budowie, natomiast w okresie późniejszym ćwiczenia spowalniają ubytki masy kośćca. Aktywność ruchowa związana z narciarstwem biegowym spowalnia proces starzenia się organizmu, a także zwiększa zdolność mięśni szkieletowych człowieka. Należy zaznaczyć, iż bieganie narciarskie prowadzi do spalania znacznej ilości kalorii w jednostce czasu. Ponadto wzmacniamy odporność immunologiczną organizmu, wpływamy na układ krążenia i sprawność psychofizyczną. Można zatem uznać, że to doskonały pomysł spełniający funkcję profilaktyki zdrowotnej.

 

autor: Paweł Kozub (instruktor narciarstwa biegowego)

Mapa trasy biegowej:

trasa biegowa

trasa biegowa tylicz