Tylicz-mini Resort Narciarski

Tylicz zimą oferuje znakomite warunki do aktywnego wypoczynku. Nowopowstałe stacje narciarskie oraz trasy biegowe są dużym atutem tej górskiej miejscowości. Profesjonalne wypożyczalnie nart zjadowych i biegowych, szkoły narciarskie oraz wyciągi dla poczatkujących dopełniają zimową ofertę.

Akademia Kubusia Tylicz Tylicz dla rodzin z dziećmi

Przedszkola narciarskie oraz liczne udogodnienia dla najmłodszych sprawiają, że Tylicz zamienia się w "wioskę narciarską dla rodzin z dziećmi".  Bogata baza noclegowa i świetnie przygotowane rodzinne stoki  pozwalają na połączenie narciarskiej pasji z wypoczynkiem w ciszy i spokoju.

Stacja Narciarska TYLICZ.ski

Największą stacją narciarską w Tyliczu jest kompleks TYLICZ.ski, który oferuje dwie koleje  krzesełkowe ( 4-osobową i 3 osobową),  dwa wyciągi orczykowe i taśmę do nauki jazdy SunKid  dla najmłodszych. W  sumie 6 km  tras narciarskich o długości od 150m do 1200m. Dodatkowo na Gości czeka tu:  bezpłatny parking, kilka punktów gastronomicznych, a także liczne wypożyczalnie i szkoła narciarska POMARAŃCZA.

 Tylicz ski Tylicz ski Tylicz ski Tylicz ski

Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane i ratrakowane, a po zmierzchu oświetlone.

przedszkole narciarskie Tylicz Krynica bawialnia dla dzieci Tylicz Krynica bawialnia dla dzieci Tylicz Krynica

bawialnia dla dzieci Tylicz Krynica

Dla najmłodszych narciarzy  Szkoła Narciarska POMARAŃCZA przygotowała ogrzewaną i świetnie wyposażoną bawialnię czynną w godzinach 10.00-16.00. Czeka tu profesjonalna opieka animatorek, mnóstwo ciekawych gier i zabaw, a także kącik maluszka.

   

Tylicz ski

 

Centrum Narciarskie Master-Ski

Centrum Narciarskie Master-Ski znajduje się w ścisłym centrum Tylicza.  To nowoczesna stacja, która posiada czteroosobową kolej krzesełkową, wyciąg szkoleniowy o długości 150 m oraz dwa wyciągi talerzykowe o długości 500 m i 600 m.  Dodatkowo przy stacji znajduą się: bezpłatny parking dla samochodów osobowych i autokarów, stylowa karczma i duża wypożyczalnia nart i desek snowboardowych. Dla stawiających pierwsze kroki na nartach od najbliższego sezonu będzie dostępny wyciąg taśmowy. Stacja posiada również snowpark.

 Master ski Tylicz Master ski Tylicz

Stacja Master-Ski oferuje również szkołę narciarską, przedszkole narciarskie MiniMaster i kącik malucha. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. Centrum Narciarskie Master-Ski to znakomita alternatywa dla całej rodziny w centrum Tylicza.

Master ski

Biegówki

Zapraszamy do korzystania z tras narciarstwa biegowego do Tylicza. Malownicze krajobrazy, spokój i cisza to tylko kilka atutów narciarstwa biegowego. Tylicz oferuje Państwu trasę biegową w Osadzie Turystycznej Domki w Lesie o długości 2,5 km, a także o długości 4 km. Trasy te są przeznaczone dla osób o średniozaawansowanym poziomie nauczania oraz dla osób, które stawiają pierwsze kroki w tej dyscyplinie.


Na miejscu czekają regularnie ratrakowane trasy z założonym śladem, parking dla samochodów osobowych i autokarów, nowoczesna wypożyczalnia nart biegowych (marki Rossignol) i serwis, a także jedyna w regionie szkoła narciarska dla biegaczy.
Dla bardziej zaawansowanych biegaczy oferujemy terenową trasę z Tylicza na szczyt Góry Parkowej o długości ok. 12 km i nieco stromych podjazdach, ale liczne tarasy widokowe z pewnością zrekompensują wysiłek włożony w pokonanie tego dystansu.

Po udanych narciarskich przygodach polecamy ślizgawkę pod gołym niebem, która znajduje się w centrum Tyliczy, niedaleko od zabytkowego Rynku - przy ulicy Sportowej. Wypożyczalnia łyżew, serwis i przebieralnia pozwolą szybko przygotować się do zabawy na lodzie.

Lodowisko Tylicz Trasa biegowa Tylicz Krynica


Na uwagę zasługują także inne mniejsze wyciągi narciarskie, których w Tyliczu jest jeszcze kilka i oferują swoje usługi głównie początkującym narciarzom, m. in. wyciąg narciarski "Tomek", wyciąg "U Gogoca" połączony z rynną do snow-tubingu - zlokalizowane w pobliżu tylickiego Rynku przy ul. Biskupa Tylickiego.

Mamy nadzieję, że opisane przez nas obiekty zachęcą Państwa do przyjazdu do Tylicza na niezapomniany zimowy wypoczynek.

Zapraszamy do obejrzenia zimowej galerii zdjęć Tylicza ZIMOWA GALERIA

Film o Stacji Narciarskiej Tylicz-Ski:

 

autor : Jerzy Karakuła ( Centrum Narciarskie Tylicz/Krynica)