Gdzie na narty

Zachęcamy do korzystania z wszystkich stacji narciarskich w regionie, ale radzimy gdzie najlepiej i najbezpieczniej korzystać z zimowego szaleństwa:

1. Dla osób, które pragną mocnych wrażeń oferujemy lekcje na najlepszej stacji narciarskiej w Polsce - Jaworzynie Krynickiej ale jednocześnie radzimy: " jeśli zaczynasz przygodę z narciarstwem, nie rób tego w tak komercyjnym miejscu. Mniejsze stacje i wyciągi narciarskie w okolicy pozwolą Ci nabrać pewności siebie i przede wszystkim nauczyć się podstaw narciarstwa."

fot.J.Kieblesz

 

2. Różnorodność i sporo tras doskonale przygotowanych to oferta krynickiego kompleksu na Słotwinach, zarówno dla średniozaawansowanych narciarzy jak też ekspertów. Podstawą sa tam kolejki krzesełkowe dlatego osoby, które boją się krzesełka mogą miec kłopot z zaklimatyzowaniem się na Słotwinach.

Słotwiny

 

3. Najlepszą alternatywą dla narciarzy o zróżnicowanych umiejętnościach jest Stacja Narciarska Tylicz-Ski. Obok kolejki krzesełkowej - stacja oferuje także dwa wyciągi orczykowe, a dla początkujących narciarzy i małych dzieci - baby ski i górkę dla maluchów. Ponadto czekają tu na Państwa dwa parkingi dla samochodów osobowych i autokarów a także dwie stylowe karczmy. Trasy są oświetlone, naśnieżane i ratrakowane.

Tylicz

 

4.NOWOŚĆ - stacja narciarska Master Ski w Tyliczu to kompleks wyciągów orczykowych zlokalizowany w ścisłym centrum Tylicza. Północny stok o dł. ok. 700 m. Wszystkie 4 trasy oświetlone, naśnieżane i ratrakowane, a pod trasą główną Karczma Regionalna i bezpłatne parkingi.

 

5. Bardzo ciekawa wycieczka narciarska to wizyta w kompleksie "Dwie Doliny" na stokach Szczawnika i Wierchomli. Na uwagę zasługuje nowy kompleks wyciągów krzesełkowych i niepowtarzalne widoki.

Wierchomla

autor : Jerzy Karakuła ( Centrum Narciarskie Tylicz/Krynica)