Gdzie na narty

Zachęcamy do korzystania z wszystkich stacji narciarskich w regionie, ale radzimy gdzie najlepiej i najbezpieczniej korzystać z zimowego szaleństwa:

1. Dla osób, które pragną mocnych wrażeń, polecamy trasy narciarskie na najlepszej stacji w Polsce - Jaworzynie Krynickiej ale jednocześnie radzimy: " jeśli zaczynasz przygodę z narciarstwem, nie rób tego w tak komercyjnym miejscu. Mniejsze stacje i wyciągi narciarskie w okolicy pozwolą Ci nabrać pewności siebie i przede wszystkim nauczyć się podstaw narciarstwa."

fot.J.Kieblesz

zobacz więcej >>

2. Różnorodność i sporo tras doskonale przygotowanych to oferta kompleksów na Słotwinach:

Kompleksu Narciarskiego Słotwiny oraz Słotwiny Arena. Stacje te polecamy zarówno dla średniozaawansowanych narciarzy jak też ekspertów.

zobacz więcej >>

Słotwiny

 

3. Doskonałą alternatywą dla narciarzy o zróżnicowanych umiejętnościach są stacje narciarskie zlokalizowane w Tyliczu: Stacja Narciarska Tylicz-Ski oraz Master Ski

Stacja Tylicz Ski w swojej ofercie posiada dwie koleje krzesełkowe: 3-osobową oraz 4-osobową,  wyciąg orczykowy, a dla początkujących narciarzy i małych dzieci - baby ski oraz wyciąg taśmowy Sun Kid. Ponadto czekają tu na Państwa dwa parkingi dla samochodów osobowych i autokarów a także dwie stylowe karczmy. Trasy są oświetlone, naśnieżane i ratrakowane.

Tylicz

Stacja narciarska Master Ski w Tyliczu to kompleks wyciągów orczykowych zlokalizowany w ścisłym centrum Tylicza. Północny stok o dł. ok. 700 m. Wszystkie 4 trasy oświetlone, naśnieżane i ratrakowane, a pod trasą główną Karczma Regionalna i bezpłatne parkingi. NOWOŚĆ- 6-cio osobowa kolej już w nadchodzącym sezonie 2022-2023- Warto wpaść zimą do Tylicza :)

 

5. Bardzo ciekawa wycieczka narciarska to wizyta w kompleksie narciarskim  Wierchomla. Na uwagę zasługuje nowy kompleks wyciągów krzesełkowych i niepowtarzalne widoki.

Wierchomla

autor : Jerzy Karakuła E-Turystyka.